96’ncı Oscar Ödülleri sahiplerini buldu, 7 dalda ödül alan Oppenheimer geceye damga vurdu

Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından düzenlenen ve halk arasında Oscar Ödülleri olarak da bilinen Akademi Ödülleri 96’ncı kez sahiplerini buldu.

OPPENHEİMER ÖDÜLLERİ TOPLADI

Komedyen Jimmy Kimmel’in sunuculuğunda Los Angeles’taki Dolby Tiyatro’sunda gerçekleştirilen ödül törenine en iyi film dahil 7 dalda ödül kazanan Oppenheimer damga vurdu. En iyi yönetmen ödülünü Oppenheimer ile Christopher Nolan alırken, en iyi erkek oyuncu da Oppenheimer’daki rolüyle Cillian Murphy seçildi. Robert Downey Jr. Oppenheimer’daki rolüyle en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında ödüle layık görülürken, Oppenheimer en iyi orijinal film müziği, sinematografi ve en iyi kurgu dallarında da ödül kazandı.

EMMA STONE EN İYİ KADIN OYUNCU SEÇİLDİ

En iyi kadın oyuncu ödülünü Poor Things’teki rolüyle Emma Stone’un aldığı gecede, en iyi yardımcı kadın oyuncu The Holdovers’taki rolüyle Da’Vine Joy Randolph seçildi. The Wonderful Story of Henry Sugar en iyi kısa film ödülünün sahibi olurken, 20 Days in Mariupol en iyi belgesel dalında ödül aldı. En iyi kısa belgesel de The Last Repair Shop oldu. The Boy and the Heron en iyi animasyon, War is Over ise en iyi kısa animasyon film dallarında ödüle layık görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x